5 Tripi tipů na aktivní dovolenou po Evropě

Rádi poznáváte nová místa? Nesnášíte lenošení a z ležení na pláži se vám dělá mdloby? Pak jste na tenhle článek klikli zcela správně. Vytipovali jsme pro vás 5 zajímavých destinací na aktivní dovolenou po Evropě. Připravte si zavazadla. Za chvíli vyrážíme!

1. Adrenalin v Triglavském národním parku, Slovinsko

Pro mnohé je Slovinsko pouze tranzitní zemí při cestě do Chorvatska, jenže nezastavit se tady by byl opravdový hřích. Vždyť kde jinde, máte možnost takové outdoorové variability od raftingu, canyoningu, kajakingu až po ferraty či chození po horách. V Triglavském národním parku zažijete adrenalin při sjíždění peřejů řek, při prolézání přírodních kaňonů i při prozkoumávání krápníkových jeskyní. To vše v prostředí nádherné slovinské přírody. Co víc si přát.

Tripiho doporučení: V malebném městečku Bovec na západě Slovinska se nudit rozhodně nebudete.

2. Via ferraty v Cortině d'Ampezzo, Itálie

Cortina d' Ampezzo je malebné město v srdci Dolomit na severu Itálie, o kterém málokdo ví, že v roce 1956 hostilo sedmé zimní olympijské hry. Tohle asi nejznámnější italské lyžařské středisko, ale není populární jen v zimě. V létě se sem totiž sjíždí tisíce lezců, horolezců a pěších turistů, aby ozkoušelo nepřeberné množství zajištěných i nezajištěných cest různých obtížností. Však uznejte sami, co se vyrovná pocitu, když se vyškrábete nad mraky třítisícového vrcholu. 

Tripiho doporučení: Vyzkoušejte nádherný výstup na Col Rosa přes Via ferrata Ettore Bovero.  

3. Hiking v okolí Stavangeru, Norsko

Stavanger je třetí největší město Norska nacházející se na západním pobřeží Skandinávie. Z Polska sem doletíte za pár stovek a za víkendový výlet návštěva okolí tohohle města rozhodně stojí. Stavangeru je totiž obklopen desítkami fjordů a pěších tras, které se podél oceánu klikatí. Panoramata, které vám tohle spojení nabídne, pak jen tak nezapomenete. Pozor dejte jen na davy turistů mířící na asi nejznámnější atrakci místního okolí - Preikestolen. Na ten se vydejte opravdu brzy ráno.

Tripiho doporučení: Navštivte vikingský památník bitvy u Hafrsfjordu s názvem Sverd i Fjell.

4. Cyklistika na Korfu, Řecko

Korfu je druhý největší ostrov v Jónském moři, kterému místní přezdívají "ten nejzelenější". Kromě olivových hájů a smaragdových zátok, zde najdete i velkou řadu houpavých cyklostezek, které křižují ostrov. Na své si na tomto krásném řeckém ostrově přijdou i milovníci turistiky. Největší hora ostrova totiž měří skoro 1km (konkrétně 906m) a je dostupná nádhernou stezkou od moře.

Tripiho doporučení: Nezapomeňte navštívit letní palác císařovny Sisi Achillion.

5. Surfování v Hossegoru, Francie

Nesedí vám rafting, ferraty, hiking ani cyklistika? Pak pro vás máme surfování na vlnách Atlantiku přímo v surfařském ráji na jihu Francie. Zhruba 20km od španělských hranic se nachází městečko Hossegor, kde se každý rok pořádá světový pohár v surfingu. Nejste přihlášeni? Nevadí. Další World Surf League se zde bude konat až druhý víkend v říjnu.

Tripiho doporučení: Půjčte si camper van a projeďte si celou oblast včetně Pyrenejí.

Kdo je Tripi?

Tripi je osobní asistent pro cestování na míru.
Zařídí za vás:
  • ubytování a dopravu
  • plán trasy a časový harmonogram
  • praktické rady na cestování
  • vstupenky na sportovní a kulturní akce

Proč cestovat s Tripim?

  • Tripi není cestovka. Nemusíte se nikomu přizpůsobovat, vždy cestujete podle vašich požadavků.
  • Neztrácíte čas a nervy vyhledáváním a zařizováním.
  • Díky Tripiho zkušenostem získáte tipy na neotřelá místa a lokální aktivity.

Napište Tripimu

Na vaši zprávu odpoví do 15 minut od 9 do 17 hodin

Jméno nesmí být prázdné
Příjmení nesmí být prázdné
E-mail musí být ve správném formátu
Zpráva nesmí být prázdná
Musíte souhlasit s obchodními podmínkami
Musíte souhlasit se zpracováním osobních údajů