5 Tripi tipů, jak ušetřit na Islandu

Přestože se Island stává, čím dál tím populárnější destinací, jeho ceny se v porovnání s těmi našemi příliš nemění. Island je pro Čechy prostě sakramentsky drahý a tak jsme pro vás sepsali 5 tipů, jak si dovolenou na Islandu nejen více užít, ale ještě na ní ušetřit.

Tip 1: Půjčení auta

Ring Road je hlavní silnice obepínající celý ostrov Island. Až na pár úseků se jedná o kvalitní asfaltovou silnici, na které vám stačí klasické osobní auto. Pokud se neplánujete z Ring Road vzdalovat a zajíždět například do Duhových hor, vsaďte na osobáka. Zatímco půjčení běžného osobního vozidla vyjde zhruba na 1000 Kč na den, půjčení auta s pohonem čtyři krát čtyři začíná nejdříve od 2000 Kč na den.

Tripiho doporučení: Pokud neplánujete jet mimo hlavní silnici Ring Road, nepůjčujte si čtyřkolku.

Tip 2: Ubytování

Chcete zažít skutečný islandský zážitek? Pak vynechte hotely číhající s drahými cenami na pověstné Ring Road. Lepší zážitek i ceny najdete většinou pár kilometrů mimo Ring Road a to v hostelech, questhousech nebo přes AirBnb. Sami jsme byli překvapeni, kolik zapomenutých a odlehlých stavení a farem už je do AirBnb zapojeno. Nemáte účet na AirBnb? Založte si ho.

Tripiho doporučení: Používejte AirBnb nebo Booking.

Tip 3: Jídlo

Plánujete na Islandu šetřit každou korunu a zažít opravdu lowcost dobrodružství? Pak je pro vás supermarket Bonus s růžovým prasátkem v logu podmínkou k přežití. Supermarket Bonus je totiž jediný supermarket na Islandu, který má až na vyjímky srovnatelné ceny jako u nás. Nesmíte, ale samozřejmě kupovat maso, alkohol, ovoce či zeleninu. Ta je na Islandu opravdu drahá a za stejnou cenu jako v Čechách ji určitě neseženete. Konzervy, omáčky, rýži, těstoviny nebo kuskus, ale seženete v Bonusu velmi lacině. Stačí si jen vyfotit mapku se všemi pobočkami. Tu najdete zde

Tripiho doporučení: Nakupujte jen v supermarketu Bonus s růžovým prasátkem v logu.

Poptat itinerář

Tip 4: Termální koupání

Nejznámnější termální koupání na Islandu se jmenuje Blue Lagoon a v posledních letech vzbuzuje mnoho kontroverzí. Někteří označují pobyt v Blue Lagoon za životní zážitek, pro jiného je to turistická past a pračka na peněz. Ať je to jakkoliv, Blue Lagoon je nádherné azurově zbarvené místo s termálními prameny, kde se průměrná teplota vody pohybuje okolo 39°C. Přesto má tahle největší geotermální atrakce v zemi jeden problém. Stejnou jako na fotce ji na živo asi nikdy neuvidíte. Denně místo navštíví až 4000 lidí a termín návštěvy je potřeba rezervovat několik týdnů dopředu a to za velmi tučné peníze. Průměrná cena vstupu je totiž 2000 Kč. 

Tripiho doporučení: Vykašlete se na Blue Lagoon. Najděte si svůj termál zde.

Tip 5: Pití

Rádi pijete neperlivou minerální vodu? Pak se vám bude Island obzvláště líbit. Tahle země se totiž pyšní nejčistší vodou z vodovodu a to dokonce tak čistou, že například balenou neperlivou vodu v obchodě prostě neseženete. 

Tripiho doporučení: Pijte vodou z kohoutku. Ušetříte tak nejen peníze, ale i životní prostředi. 

Kdo je Tripi?

Tripi je osobní asistent pro cestování na míru.
Zařídí za vás:
  • ubytování a dopravu
  • plán trasy a časový harmonogram
  • praktické rady na cestování
  • vstupenky na sportovní a kulturní akce

Proč cestovat s Tripim?

  • Tripi není cestovka. Nemusíte se nikomu přizpůsobovat, vždy cestujete podle vašich požadavků.
  • Neztrácíte čas a nervy vyhledáváním a zařizováním.
  • Díky Tripiho zkušenostem získáte tipy na neotřelá místa a lokální aktivity.

Napište Tripimu

Na vaši zprávu odpoví do 15 minut od 9 do 17 hodin

Jméno nesmí být prázdné
Příjmení nesmí být prázdné
E-mail musí být ve správném formátu
Zpráva nesmí být prázdná
Musíte souhlasit s obchodními podmínkami
Musíte souhlasit se zpracováním osobních údajů