Lago di Garda: Ráj na úpatí Dolomit

Největší ledovcové jezero je chloubou Itálie už od dob antiky. Majestátné hory, průzračná voda, subtrobické podnebí, vynikající kuchyně, parádní cyklotrasy, potápění, paragliding. To vše má oblíbená oblast okolo Lago di Garda k dispozici. Kdy je ale nejvhodnější doba tento ráj na zemi navštívit a jaká místa na jakou aktivitu Tripi doporučuje? Přečtěte si Tripiho tipy a nic vám neunikne.

Z Prahy přes Mnichov za 8 hodin

Nespornou výhodou Gardského jezera je i jeho přijatelná vzdálenost z České Republiky. Z Prahy se do Pádské nížiny, kde Lago di Garda leží, dostanete za 8 hodin. Z Brna potom za 9,5. Finančně je cesta do Itálie také "poměrně" příznivá. Poplatky vás vyjdou na zhruba 25 euro. Pět zaplatíte za dálniční známku v Rakousku. Osm za průjezd Brennerským průsmykem. A zhruba 10 euro za dálnici z Brenneru do Trenta.

Právě Trento, patřící do regionu Tridentsko, má za sebou velmi zajímavou historii, kterou stojí za to prozkoumat. Přesně před 100 lety se totiž v okolí tohoto města odehrávaly kruté zákopové bitvy první světové války. Koho by tedy historie zajímala více, doporučujeme navštívit Vojenské historické muzeum na severu jezera v Roveretu. Jen 25km od Trenta.

Gardaland a Movieland na jihu. Paragliding a horská kola na severu

Jeden z prvních zábavních parků Itálie se nazývá Gardaland a naleznete ho úplně na jihu kousek od městečka Peschiera de Garda. Nesedí-li vám strmé atrakce pouťové zábavy, nevadí. Tři kilometry od Gardalandu najdete aquapark spojený s takzvaným Movielandem, filmovým parkem, který by milovníci Hollywoodu neměli vynechávat. 

Pokud vás pasivní forma odpočinku nezaujala, zůstaňte na severu. Parádní singletreky nabízí Torbola. Silničářům pak doporučujeme výlet v okolí Roveretty a Trenta. Fanoušci paraglidingu pak nesmí zapomenout na městečko Malcesine s lanovkou na horu Monte Baldo. Seskok z 2000 metrů nad hladinou jezera, bude něco, na co budete ještě dlouho vzpomínat.

Zhruba takhle to potom vypadá: https://www.youtube.com/watch?v=YOBAdjVZqdg

Kdo je Tripi?

Tripi je osobní asistent pro cestování na míru.
Zařídí za vás:
  • ubytování a dopravu
  • plán trasy a časový harmonogram
  • praktické rady na cestování
  • vstupenky na sportovní a kulturní akce

Proč cestovat s Tripim?

  • Tripi není cestovka. Nemusíte se nikomu přizpůsobovat, vždy cestujete podle vašich požadavků.
  • Neztrácíte čas a nervy vyhledáváním a zařizováním.
  • Díky Tripiho zkušenostem získáte tipy na neotřelá místa a lokální aktivity.

Napište Tripimu

Na vaši zprávu odpoví do 15 minut od 9 do 17 hodin

Jméno nesmí být prázdné
Příjmení nesmí být prázdné
E-mail musí být ve správném formátu
Zpráva nesmí být prázdná
Musíte souhlasit s obchodními podmínkami
Musíte souhlasit se zpracováním osobních údajů