Kdo vám pomůže za vůní dálek?

Prožijte svou dovolenou snů bez nekonečného plánování. Náš tým zkušených cestovatelů se o všechno postará. Díky jejich doporučení navštívíte místa, která byste sami neobjevili a zažijete cestování bez sebemenších starostí.

Ludmila Nieslaniková

Specialistka na lifestyle a cestování po Austrálii a Oceánii

Jsem typ cestovatele, co rád nasává atmosféru míst a ochutnává cizí chutě. Vždycky mě to táhlo být v cizině na dýl než na týdenní dovolenou a tak jsem strávila několik měsíců pracovně v Anglii, víc jak půl roku na Sicílii a o několik let později jsem si dala téměř rok cestování, studia a práce v Austrálii. Baví mě se při cestování seznamovat a tak jsem začala i stopovat. Na kontě mám už Slovinsko, Sicílii, kus Jižní Itálie a jelikož v Tasmánii to bez auta nešlo, stopovala jsem i tam. Prostě cestování fakt miluji, takže pevně doufám, že se vám moje zkušenosti a chyby budou hodit.

Michal Novák

Specialista na USA, Severní Afriku a rezervace

Jmenuji se Michal a snažím se cestovat, jak to jen jde. Projel jsem celé západní pobřeží a část východního pobřeží USA, celou severní Afriku, Turecko a kus Evropy. Když jsem ve městě, tak ze začátku procházím ulice s navigací a pak záměrně bloudím, abych poznal všechny kouty daného místa. Když se pak následně dostanu do přírody, miluji výhledy. Proto musím vždy obejít všechny přírodní památky a vyjít vrcholky hor. To mě asi nezačne nikdy nudit. I proto všechny tyto moje zkušenosti a zážitky přenáším do tvorby itinerářů, které pro vás plánuji se stejným zápalem, jako bych je dělal sám pro sebe.

Lenka Pittnerová

Specialistka na evropská města a přírodní parky

Cestování je pro mě hlavně zábava bez hranic. Baví mě potkávat nové lidi, ochutnávat skvělá jídla a zažívat netradiční situace. Někdy si udělám malý třídenní výlet do evropské metropole, jindy zase vyrazím na tři týdny do hor. Evropu už znám skoro nazpaměť. Kromě hlavních metropolí, jako je třeba Berlín, Londýn, Paříž, Brusel, Řím nebo Budapešť jsem si užila i Lvov na Ukrajině nebo putování Balkánskými státy. Co se hor týče, miluji Slovinsko, ale lezla jsem i v Turecku nebo Gruzii. Vytváření itinerářů mě naplňuje, protože mám přehled o tom, co se dá kde zažít, sníst a hlavně vidět.

Jakub Kopecký

Specialista na Skandinávii a sportovní dobrodružství

Jmenuji se Kuba a cestování je pro mě nejlepší způsob, jak si vyčistit hlavu, objevit sám sebe a naučit se něco nového. Opravdu cestovat jsem začal ve svých dvaceti letech, když jsem odjel stopem do Norska. Sever jsem si zamiloval a začal ho prozkoumávat detailněji. Následovaly výlety do Švédska, Finska, Estonska či na Island. Moje nejdelší cesty pak vedly do Vietnamu a USA. V květnu 2017 jsem přidal Itálii. V rámci projektu Kick Your Life, Kick Italy 2017 jsem "prozkoumal" Itálii na koloběžce. V září zase plánujeme cestu do Istanbulu. Ve volném čase organizuji cestovatelské přednášky s názvem Cestovečery.

Jan Skovajsa

Cestovatel, ředitel a maximální nadšenec do USA

Jmenuji se Honza a založil jsem myTripi. Sama myšlenka vznikla na základech mých zkušeností s cestováním po USA, kde jsem projel téměř všechny státy a viděl drtivou většinu přírodních památek. Věřím totiž, že kdo si pořádně cestu nepromyslí a nepřipraví, tak pak ani pořádně nepochytí pravého ducha místa a přijde tak o potenciálně skvělý zážitek. A to mi přijde škoda. No a protože miluji americkou "kulturu služeb” a mám projeto a “proplánováno” přes 100 000km, jsem hlavním garantem kvality komunikace a výstupů všeho cestování v myTripi. Pokud vás tedy napadne jakékoliv zlepšení naší služby, neváhejte se ozvat.

Daniel Szabo

Specialista na jihovýchodní Asii, Nový Zéland a Tichomoří

Jmenuji se Daniel a k cestování jsem se dostal asi jako většina z nás. O dovolených jsem začal prozkoumávat východní Evropu, střední Asii a blízký východ. Pět týdnů volna mi ale časem přestalo stačit. Skončil jsem v práci, nenastoupil na zpáteční let z Indonésie a zůstal půl roku v jihovýchodní Asii. Tu jsem po půl roce vyměnil za Nový Zéland, kde jsem strávil rok. Následovaly ostrovy v Tichomoří a cesta zpátky do Čech. Plány mě ale nepustily, v nejbližší době se chystám na delší pobyt v Indii a Nepálu. Můj nejoblíbenější relax je jezdit prstem po mapě a hledat zajímavá místa. Sledovat mě můžete na stránce Poor Hands, Rich Eyes.

Teva Peňa

Zahraniční specialistka na Střední Ameriku a architekturu latinské Ameriky

Hi, my name is Teva, born and raised in a farm on the countryside of Guatemala, Central America. Since then I’ve been a nature lover, exploring and being curious about what can I find in and outside my country. Travel is living, as you become more adaptable, open minded, and discover not only a wide variety of cultures and traditions, but also a better version of yourself. So wether you decide to explore on a road trip or jump across to the other side of the globe, you’ll never be alone and will always find amazing places that’ll blown your mind. The world is too big and life’s too short so, what are you waiting?!

Sebastian Praix

Specialista na Indii, Nepál a lowcost cestování

Jmenuji se Sebastian a život „Na Cestě" se stal mou osobní filozofií společně s přirozenou touhou objevovat nová místa. Cestovat jsem začal v devatenácti letech, kdy jsem se vydal na blind do Španělska a zůstal tam dva měsíce. O rok později jsem prostopoval 10 zemí v Evropě a minulé léto jsem se vydal na dvouměsíční cestu po severní Indii, po které jsem začal v říjnu přednášet. Vyprávím též o filozofii buddhismu a významu meditace v běžném životě. Tento rok se chystám na další cestu do Indie a Nepálu, kde plánuji stopovat z Dharamshaly do Káthmándú a následně prozkoumat jižní provincie, především oblast Goa. 

Jamie Crehuet

Zahraniční specialista na Španělsko, Čínu a Himaláje

Hey, my name is Jaime. I am currently living in Barcelona, but I am originally from a small fishing village north of Barcelona. Traveling is part of my life. Since childhood it has been part of it. My mum is from Poland, so I had a great chance to get to know the country and its neighbourhood. I’ve always had a great desire to explore so at the age of 18 I decided to move to China. I’d spent four years there. Since then I’ve got a wider perspective of the world and the desire to travel and explore is still alive and growing. I regard traveling as a way of " self-learning" and a "self-growing". Therefore I would like to share my knowledge and experiences with you! Peace and love!

Jakub Žák

Specialista na Latinskou Ameriku a jihovýchodní Asii

Zalesňování vykácené severní Sumatry, uprchlické tábory pro Rohingy na thajsko-myanmarské hranici a pak oční klinika v Takeu na jihu Kambodži. Seznam reportáží na červenec. S foťákem na krku a českou rybičkou v kapse už více než pět let fotím, pracuji a téměř bez ustání se potím v jihovýchodní Asii. Nejhezčí pohled na svět je ze hřbetu koně? V Asii jednoznačně ze sedla mopedu! Váháte kdy a kam vyrazit, nebo zrovna bloudíte Phnom Penhem a hledáte Russian market? Pro první případ jsou tu stále onlajn nadšenci z tripi, v tom druhém se můžeme potkat v Kambodži osobně a dát si teplé pivo s ledem.

Philip Vukelich

Zahraniční specialista na USA a fotolokace a kulturu v NYC

I am a NYC-based scientist-turned-professional portrait photographer. After college, I spent a year traveling the U.S. and honing my photography skills before settling down in Brooklyn. I began my career as a photojournalist for college newspaper and magazine. This is where I fell in love with editorial photography, the artistry of lighting, and telling the stories of interesting people through portraits. I still own the forest green Subaru that got me across the country, and I believe keeping it is worth the hassle of alternate-side parking for the occasional weekend camping adventure and spur-of-the-moment eclipse-viewing roadtrip.

Jan Macháček

Specialista na Indii, Barmu a lowcost cestování po Evropě

Indie je moje srdcovka. Byla to první velká cesta, kam jsem jel sám a poprvé mimo Evropu... a právě tady to všechno začalo. V Indii jsem zjistil, jak moc mě cestování baví a jak moc mě dělá šťastným. Nebyl to úplně jednoduchý začátek, ale byla to výborná škola, která mě nachystala na další velké cesty a na kterou vzpomínám snad téměř každý den. Nebojte se, vyražte a zjistíte, že Indie je země, která se musí zažít. Tak intenzivní zážitky těžko někde jinde zažijete. Pokud byste chtěli jakékoliv typy na danou oblast, určitě se mi neváhejte ozvat. Dobrodružství, která zažívám, sdílím na webu www.cestolet.cz.

Michal Poulíček

Cestovatel, fotograf a kameraman z agentury Pohodáři

Zasněžená krajina Islandu, ledovcová jezera v Albertě, domorodci na Papue, písčitá poušť na severu Polska, potápění s Mantami obrovskými u ostrova Nusa Penida či se žraloky v Egyptě... Tohle je jen výčet věcí, které jsem absolvoval v posledních dvou letech, a které mi otočily život o 180 stupňů. Cestování jsem si zamiloval a vděčím mu opravdu za hodně. Vždyť, kde jinde objevíte lépe sám sebe a ještě k tomu cizí kulturu? Podle mě nikde! Pokud tedy váháte, přestaňte a vyjeďte. A klidně mi napište na Instagram, rád Vám s Tripi týmem jakkoliv pomůžu.

Chci cestovat

Napište Tripimu

Na vaši zprávu odpoví do 15 minut od 9 do 17 hodin

Jméno nesmí být prázdné
Příjmení nesmí být prázdné
E-mail musí být ve správném formátu
Zpráva nesmí být prázdná
Musíte souhlasit s obchodními podmínkami
Musíte souhlasit se zpracováním osobních údajů