Los Angeles: město filmů a andělů

Když se řekne Los Angeles, pravděpodobně se většině lidí vybaví holywoodský filmový nápis nebo stejnojmenný chodník slávy na ulici Hollywood Boulevard. Co dalšího je ale v takzvaném “městě andělů” k vidění a proč ho rozhodně stojí za to navštívit? I to se dozvíte v dnešních Tripiho tipech, které nezaberou víc než 3 minuty čtení.

Mluvíte španělsky? Habla usted espaňol?

Los Angeles je po New Yorku druhé nejlidnatější město Spojených států. Leží na jihozápadě USA a jen málokdo ví, že více než polovina žijících obyvatel jsou lidé jiného než amerického původu. Mexičané, Kolumbijci, Dominikánci nebo Salvádorci, ti všichni tvoří v L.A. tak silné menšiny, že je potkáte či uslyšíte téměř na každém rohu. A na každém rohu myslíme i v metru či na úřadě. Španělština je totiž v tomto městě druhým úředním jazykem.

Město filmového průmyslu

Hollywood, čtvrť na severu města pod kopci Hollywood Hills, zná díky americkým “blockbusterům” asi úplně každý. Tu proslavila světoznámá filmová studia, která můžete díky placeným projíždkám prozkoumat. V nejznámnějších studiích Sony, Warner Brothers, Walt Disney, NBCUniversal, Fox Entartainment a Paramount Pictures se ceny vstupného pohybují od 20 do 40 dolarů.

POZNAT UNIVERSAL STUDIO

Venice Beach

Chcete si užít moře nebo se podívat na místo, kde se v roce 2028 odehrají první olympijské skateboardingové závody? Pak si nenechte ujít Venice, známé západní předměstí Los Angeles, které dostalo své jméno podle italských Benátek a umožnilo vznik legendárním kapelám jako jsou například The Doors nebo Jane’s Addiction. Tohle místo má díky velké koncentraci mladých lidí a skvělému podnebí nezaměnitelnou atmosféru, doporučujeme.

Losangeleská muzea

Zajímá vás věda a technika? Navštivte Los Angeles Science Center. Vždyť které jiné muzeum se může pochlubit tím, že má ve svých sbírkách funkční raketoplán.  Kosmickou loď Endeavour rozhodně stojí za to vidět, vždyť během 19 let strávila 220 dnů ve vesmíru. Fanouškům historie naopak doporučujeme Natural History Museum of Los Angeles County s kostrami Tyranosaura Rexe.

Nechcete trávit čas ve městě?

Pak pro vás máme i jeden tip na výlet. Padesát kilometrů od kalifornského pobřeží se nachází Národní Park Channel Islands, který je díky řídkému osídlení a vzácné fauně a flóře skvělou destinací na pár dní odpočinku od ruchu velkoměsta. Z ostrovů Santa Cruz, Santa Rosa, San Miguel, Anacapa a Santa Barbara můžete pozorovat několik druhů velryb, lachtanů, delfínů či vzácných druhů ryb sapínů oranžových nebo mnohopiláků velkých. Chlubit se tu ale nemusí jen živočichové, zástupců rostlin je totiž na ostrovech téměř 800 druhů. Pokud jste fanoušek pěší turistiky Channel Islands rozhodně doporučujeme. Kromě Painted Cave - jedné z největších podvodních jeskyň světa, zde totiž najdete i desítky cestiček a tras různých obtížností.

Líbil se vám článek, ale Los Angeles není váš šálek kávy? NAPIŠTE TRIPIMU

Kdo je Tripi?

Tripi je osobní asistent pro cestování na míru.
Zařídí za vás:
  • ubytování a dopravu
  • plán trasy a časový harmonogram
  • praktické rady na cestování
  • vstupenky na sportovní a kulturní akce

Proč cestovat s Tripim?

  • Tripi není cestovka. Nemusíte se nikomu přizpůsobovat, vždy cestujete podle vašich požadavků.
  • Neztrácíte čas a nervy vyhledáváním a zařizováním.
  • Díky Tripiho zkušenostem získáte tipy na neotřelá místa a lokální aktivity.

Napište Tripimu

Na vaši zprávu odpoví do 15 minut od 9 do 17 hodin

Jméno nesmí být prázdné
Příjmení nesmí být prázdné
E-mail musí být ve správném formátu
Zpráva nesmí být prázdná
Musíte souhlasit s obchodními podmínkami
Musíte souhlasit se zpracováním osobních údajů