Národní parky jižní Evropy, které si zamilujete

Milujete přírodu, čerstvý vzduch, jezera a občas trochu samoty? Pak zapomeňte na davy lidí na plážích, ve městěch a v nákupních centrech. Zapomeňte na města jako taková, protože ne každá dovolená se musí trávit u moře nebo v jedné ze západních metropolí. V dnešních Tripiho tipech objevíte evropské národní parky, o kterých jste dost možná ještě neslyšeli, a které vám svou krásou a čišícím klidem prostě vyrazí dech. 

Národní park Cinque Terre, Itálie

Pět úchvatných rybářských vesnic umístěných na skalnatém pobřeží Italské riviéry. To je Národní park Cinque Terre. Tenhle romantický skvost, vyznačující se terasovitě postavenými domy na skalních útesech, byl ještě donedávna neobjeveným bohatstvím severozápadní Itálie. Od roku 1997 je ovšem součástí světového dědictví UNESCO, takže počet turistů každým rokem roste. I tak zde ale najdete spousty míst a treků, kde budete s parádním výhledem naprosto sami. Rozhodně doporučujeme.

Triglavský národní park, Slovinsko

Jediný národní park Slovinska zabírá 4% rozlohy země a najdete ho nedaleko italsko-rakouských hranic. Ozdobou tohoto parku jsou nejen vápencové hory pokryté sněhem téměř celý rok (nejvyšší hora Triglav měří 2884m.n.m.), ale i průzračné vodní toky s řadou okouzlujících vodopádů. Prostě pokud máte rádi chození po horách, lezení nebo vodní sporty, tady budete v sedmém nebi.

Národní Park Plitvická jezera, Chorvatsko

Ruku na srdce. Tenhle národní park zná díky dobrodružství Vinnetou a filmu Poklad na Stříbrném jezeře asi úplně každý. Kdo z vás v něm ale doopravdy byl? Přírodní symbol Chorvatska je i díky výše zmíněnému filmu a nádherným tyrkysovým jezerům jedním z nejnavštěvovanějších míst Balkánu vůbec. Přesto i zde najdete cesty a místa, kde nepotkáte ani živáčka. 

 

Chcete znát přesná místa, o kterých mnoho turistů neví? NAPIŠTE TRIPIMU!

Kdo je Tripi?

Tripi je osobní asistent pro cestování na míru.
Zařídí za vás:
  • ubytování a dopravu
  • plán trasy a časový harmonogram
  • praktické rady na cestování
  • vstupenky na sportovní a kulturní akce

Proč cestovat s Tripim?

  • Tripi není cestovka. Nemusíte se nikomu přizpůsobovat, vždy cestujete podle vašich požadavků.
  • Neztrácíte čas a nervy vyhledáváním a zařizováním.
  • Díky Tripiho zkušenostem získáte tipy na neotřelá místa a lokální aktivity.

Napište Tripimu

Na vaši zprávu odpoví do 15 minut od 9 do 17 hodin

Jméno nesmí být prázdné
Příjmení nesmí být prázdné
E-mail musí být ve správném formátu
Zpráva nesmí být prázdná
Musíte souhlasit s obchodními podmínkami
Musíte souhlasit se zpracováním osobních údajů