Vietnam: země s bohatou kulturou a příjemnými lidmi

Chcete zažít nevšední dovolenou? Poznat vůni a chuť exotiky? Hodně vidět, ale málo utratit? Pak je Vietnam, země rozlohou velká jako čtyři a půl České republiky, ideální destinací právě pro Vás. Fascinovat Vás totiž bude nejen přívětivost místních lidí a chuť vietnamské kuchyně, ale hlavně rychlost proměny, kterou Vietnam v posledních letech zažívá. Vlastně možná právě proto byste měli vyrazit co nejrychleji.

Hlavní město Hanoj

Pokud plánujete cestu severním Vietnamem, Hanoj bude stoprocentně město, které nevynecháte. Kromě toho, že se jedná o důležitý dopravní uzel, jde také o velmi autentické sídlo místní vlády. Prezidentský palác, Ho Chi Minhovo mauzoleum nebo Vietnamské muzeum Války. To jsou místa, která byste neměli minout.

Ho Chi Minhovo Mauzoleum v Hanoji

Kdo by byl řekl, že jednou z nejnavštěvovanějších památek celého Vietnamu bude balzamované tělo prvního severovietnamského prezidenta a vůdce národního osvobození Ho Chi Minha. Jeho mauzoleum najdete na náměstí Ba Dinh a možná vás překvapí, že ve frontě nepotkáte zdaleka jen turisty. Největší osobnost vietnamských dějin je totiž místními uznávána dodnes. Impozantní stavbu ve tvaru lotosového květu chodí Vietnamci navštěvovat i několikrát denně. Jen pozor, pondělky jsou zavřené.

Nechcete trávit čas ve městě? Jeďte do Sa Pa

Sa Pa je bývalé francouzské horské středisko vzdálené od Hanoje zhruba 6 hodin cesty. Oblast známá svými kaskádovitými rýžovými poli, zelenícími se na svazích třítisícových hor, nabízí opravdu úchvatné pohledy. Kromě nejvyšší hory Vietnamu, Fan Si Pan, zde najdete i velké množství vzácných a ohrožených živočišných druhů a nejvyšší koncentraci původních etnických skupin. Etnika Hmong, Dao a Tay poznáte podle nádherných pestrobarevných kostýmů.

Ha Long Bay

Tisíc devět set šedesát devět. Tak to je prý počet vápencových ostrůvků nacházejících se v takzvané Dračí zátoce Halong. Ta je protkaná nejen rybářskými vesnicemi, ale i jeskyněmi a opičími ostrovy, na kterých můžete strávit noc. Pravdou je, že zátoka patřící mezi 7 divů světa je vskutku úchvatná. Zklamaní tak budete jen z davu turistů, který sem každodenně proudí. Doporučujeme tedy přijet co nejdříve ráno.

 

Kdo je Tripi?

Tripi je osobní asistent pro cestování na míru.
Zařídí za vás:
  • ubytování a dopravu
  • plán trasy a časový harmonogram
  • praktické rady na cestování
  • vstupenky na sportovní a kulturní akce

Proč cestovat s Tripim?

  • Tripi není cestovka. Nemusíte se nikomu přizpůsobovat, vždy cestujete podle vašich požadavků.
  • Neztrácíte čas a nervy vyhledáváním a zařizováním.
  • Díky Tripiho zkušenostem získáte tipy na neotřelá místa a lokální aktivity.

Napište Tripimu

Na vaši zprávu odpoví do 15 minut od 9 do 17 hodin

Jméno nesmí být prázdné
Příjmení nesmí být prázdné
E-mail musí být ve správném formátu
Zpráva nesmí být prázdná
Musíte souhlasit s obchodními podmínkami
Musíte souhlasit se zpracováním osobních údajů